Vyhledej
Zvičina > Fotogalerie

Hned sedm zástupců Sokola Dvůr Králové se kvalifikovalo do celorepublikového finále sokolské všestrannosti!

9.05.2017
Součástí celkového výsledku byl gymnastický a atletický víceboj, šplh a plavání. Je tedy dobojováno, body sečteny a jsou známi závodníci, kteří budou župu Podkrkonošskou reprezentovat na přeborech republiky. Již několik let drží župa Podkrkonošská ve sportovní všestrannosti laťku skutečně velmi vysoko. Ne nadarmo se říká, že souboj mezi našimi závodníky je již samotným republikovým přeborem, protože sportovní úroveň závodníků je velmi vysoká. Nejinak je tomu i letos. Do republikového finále postupují starší žákyně III. z 1. místa Kateřina Kubíčková, ze 2. místa Adéla Rutrlová, starší žákyně IV. z 1. místa Sára Erbenová, mladší žáci I. z 1. místa Michal Lukáš, ze 2. místa Matěj Holan, starší žáci III. ze 3. místa Ondřej Schreiber, starší žáci IV. ze 2. místa Matěj Voves. Všem postupujícím blahopřejeme!

Župní přebor v atletice - Jaroměř 2017

9.05.2017
V sobotu 29. dubna jsme museli roztříštit síly mezi dvě atletické akce. V Jaroměři se konal župní přebor v atletice, kterého se zúčastnilo na dvě stovky závodníků. Celkem jsme dnes postavili 55 závodníků. Vážíme si důvěry rodičů, kteří nám děti svěřili, i když bylo počasí nejisté. Naštěstí se deštivé prognózy nevyplnily a dokonce na nás vysvitlo i sluníčko. Děti bojovaly o co nejlepší výsledky a byl to boj těžký, obzvlášť v dívčích kategoriích, ve kterých bylo ke čtyřicítce závodnic. Naši závodníci vybojovali pět zlatých medailí - Kateřina Kubíčková, Sára Erbenová, Eva Špatenková, Vilda Šulc a Matěj Kubíček a čtyři bronzové - Karolína Lukášová, Barbora Síbrová, Matěj Voves a Daniel Hojný. Dalších pět závodníků skončilo s bramborovou medailí na 4. místě - Adéla Rutrlová, Tereza Grusová, Jana Bořková, Michal Lukáš a Petr Bořek. Blahopřání ke krásným výkonům nejen vítězům, ale všem, kdo dnes závodili! Poděkování všem dospělým, kteří pomáhali dětem v závodění a všem rodičům, kteří pro nás přijeli do Jaroměře. Závod byl součástí bojů o kvalifikaci do celorepublikového finále všestrannosti o kterém se píše v prvním odstavci.

YOUTH ATHLETICS – Sokol Grand Prix v Kolíně

9.05.2017
V pondělí 8. května soutěžilo družstvo královédvorských sokolských atletů na YOUTH ATHLETICS – Sokol Grand Prix v Kolíně. Výsledkem jsou dvě medaile - stříbrná Elišky Doubravové za skok daleký a bronzová Nikolase Erbena za skok vysoký. Dále dvě 4. místa Anny Dušánková za skok daleký a skok vysoký a 4. místo Nikolase Erbena za oštěp a mnoho osobních rekordů našich závodníků. Blahopřejeme všem k dosaženým výsledkům!!!

Sjezdy Dvůr Králové n. L. 6 a 7. 5. 2017

8.05.2017
foceno většinou ve Verdeku "pod skálou" a u loděnice.

Rej čarodějnic 2017 - Pavel Kratochvíl

1.05.2017
Braunův Betlém v neděli 30. dubna opět ožil. Rej čarodějnic tentokráte svým fotoaparátem oficiálně zvěčnil Pavel Kratochvíl. Celou akci potřetí a naposledy zorganizovala Petra Hrdinová z Půjčovny kostýmů ve Dvoře Králové.

Archeologické práce - stavba dálnice okolo Jaroměře - 27. dubna 2017

27.04.2017
V polovině března začaly na území kolem Smiřic archeologické práce související s výstavbou D11. Vyskytují se zde cenné památky na stěhování národů ve 4.- 7. století. O tomto období neexistují žádné písemné zmínky, proto je to nejen pro archeology mimořádně zajímavé. Ministr Ťok věří, že na jaře započaté archeologické práce budou na většině místech hotové do podzimu. Od září tak nevylučuje práce na stavebních objektech jakými jsou křižovatky a mosty. Stavební práce na 22 kilometrech trasy v úsecích Hradec Králové - Smiřice a Smiřice - Jaroměř by měly trvat zhruba 2,5 roku.
|< < 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 > >|