Vyhledej
Zvičina > Služby občanům > Rozvoj regionu

Konec blátivého parkoviště u pošty. Od pondělí 12. března se upravuje na zpevněnou odvodněnou plochu

Redakce / 12.03.2018, Dvůr Králové nad Labem
Do konce března budou probíhat na ploše parkoviště v ulici Josefa Hory (naproti poště) stavební práce, jejichž cílem je odvodnění a zpevnění místa určeného k parkování. Během tohoto období bude z pochopitelných důvodů parkoviště uzavřeno. Investorem je majitel pozemku - společnost Protivítr – Invest, s.r.o.
 

FOTOGALERIE - Protivítr invest - proč nedodrželi své sliby ohledně výstavby ve městě?

Jednatele společnosti Protivítr – Invest, s. r. o., jsme se již na podzim minulého roku ptali na zpoždění slibované bytové výstavby, kterou společnost při odkupu pozemků od města na pozemcích naproti poště slíbila, několikrát již však odložila (naposledy na podzim 2019). Již tenkrát nastínil zájem města celý prostor placeného parkoviště změnit na zpevněnou plochu. " Já jsem zde chtěl zajistit zámkovou dlažbu. Objednali jsme firmu, ale zjistilo se, že na to potřebujeme stavební povolení a souhlas policie. A stále to není hotové. I přesto s myslím, že by se mělo začít co nejdřív, odpověděl nám v rozhovoru pro regionální portál Královedvorsko.cz. Celý rozhovor s panem Ton Boekhoutem si můžete přečíst zde.

Opravu povrchu parkoviště v ulici Josefa Hory, které se nachází naproti poště, provede královédvorská Stavební společnosti Žižka, spol. s r. o. Dle slov Vladislava Žižky ml. bude stávající povrch parkoviště srovnán, dojde k odvodnění celé plochy a bude položena zámková dlažba.

Řidiči mohou využít k parkování nejen nedaleké náměstí a přhlehlé ulice, ale také parkoviště u Šindelářské věže. 

Zastupitelstvo odsouhlasilo odkup areálu bývalé tržnice, kde by dle projektu chtělo v přízemí budovy v centru města vybudovat chybějící kryté parkoviště. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.mudk.cz, kralovedvorsko.cz

 

Související články
Město má zájem koupit areál bývalé tržnice, mohlo by zde být parkoviště až pro 100 aut
Knihovna Slavoj dětem prázdniny možná prodlouží. Novinkou je parkoviště pro návštěvníky
Protivítr invest - proč nedodrželi své sliby ohledně výstavby ve městě?

 
Vaše komentáře
parkoviště12.03.2018 14:15, Reagovat
Je to soukromá plocha, jak to, že tam je parkovací automat města ? Má město tuto plochu v pronájmu a za kolik ?
 
 
Přečteno 1376x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
17.04.2018 - V úterý 17. a ve čtvrtek 19. dubna 2018 budou z technických důvodů uzavřena pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 dojde z technických důvodů také k uzavření pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici čp. 574
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.

Kalendář akcí